Tere tulemast Korditsepsi veebilehele
Close
Narva mnt 10-1 Tallinn 10124
(+372) 5023304 info@korditseps.ee

HTM (Hiina traditsiooniline meditsiin) järgi asub neerudes meie niiöelda pärilik energia (mitte segi ajada neeru-energiaga) ning selle saame kaasa oma sünnihetkel. Pärilik energia väljendub laste vaimses (sealhulgas emotsionaalses) ja füüsilises arengus, samuti põhjustab pärilik energia tihti ka hälbeid ning kõrvalekaldeid.
Neeru oma energia vastutab seksuaalse energia (potentsi), menstruaaltsükli, viljakuse, vedeliku transportimise ja töötlemise eest.
Seega tugevatel ja tervetel neerudel on ülimalt oluline roll meie tervise tagamisel.Tugevad neerud väljenduvad tugevates juustes ja nende elujõus- (ei lähe nii kiirelt halliks.)
Neerude ala- või ületalitlusel ähvardavad meid mitmed erinevad uroloogilised haigused(urineerimishäired,eesnäärme probleemid meestel)
Uroloogiliste haiguste puhul tuleks jälgida siiski sümptomeid, kuna tegemist võib olla nii energia puudujäägi või selle seiskumisega (viimase puhul sage põhjus pikaajaline istumine). Kui energia on eesnäärmes kinni, siis on urineerimine valulik, eesnääre suureneb, tekivad sõlmed e. energia materialiseerub. Energiat aitab uuesti liikuma saada liigutamine (harjutused, kõndimine, venitamine), patsutamine, masseerimine ja alles siis korditseps.
Energia Puudujääk võib olla seotud liigse seksuaalsusega, mis kurnab neeru energiat, eriti meestel. Energiapuudust põhjustavad veel külm ja niiskus. Et taastada neerude energia, tuleb tarvitada korditsepsi, kuid seda rahulikult ja pikaajaliselt, kuna korditseps on ise pikaealisuse taim.
Korditseps tugevdab YIN/Yang*i aeglase, pehme, maheda toimega, seetõttu võtta pikalt- kuu kuni aasta.
Neerud on Vee organ ehk YIN. Kui neeru Yin energia on nõrk, st. Vesi on nõrk, ei suuda ta tasakaalustada Tuld (YANG), siis on Tuli tühi: jalad kuumavad, põletavad, võib olla tugev seksuaalsus, kuid ei suuda akti lõpuni viia, n.ö. tühi kargaja.
Kui neeru Yang (Tuli) on nõrk, siis külmetavad ja valutavad põlved, alaseljas ei ole sooja, seksuaalsus langeb.
Lisaks mõned probleemid, mis tulenevad otseselt neerude talitlusest:
luude hõrenemine, lastel luude arengu häired, hammaste probleemid, menstruatsiooni puudus või ebaregulaarsus, jalgade turse.

Neerud ja kopsud peavad omavahel “suhtlema”, vastasel juhul muutub kopsu energia nõrgaks ning nõrga kopsuga kaasnevad tihti hingamisteede haigused. Ka astma on põhjustatud halvast energia liikumisest nende kahe organi vahel.
Korditseps on toniseerija, mis annab energiat juurde neerudele, kuid mõjutab ka kopsude tööd.
Tuleks aga tähelepanelik olla blokeeritud energiate puhul. Tugev haukuv köha (kopsu energia on blokeerunud ning köha on viis seda uuesti liikuma saada), sest korditseps, lisades energiat, võib seda veelgi võimendada.
Samuti kopsupõletik, mille puhul ei soovita kasutada korditsepsi.
Keha esmane kaitsebarjäär on nahk. Nõrk kops ei suuda avada ja sulgeda poore, mis võib omakorda põhjustada külmetus- või viirushaigusi.
Külmetuse algstaadiumis soovitus: pipraviin, kuum saun, ingver. Ka füüsiline aktiivsus lööb higi ja poorid lahti, pärast mida alles võtta korditsepsi, et organismi tugevdada.
Jõuetuse puhul on soovitav kasutada korditsepsi, kuna aitab immunsüsteemi tugevdada kui keha enda energiast jääb väheks.
HTM järgi on tähtis pärilik energia, mida saame sünnihetkel kaasa, asub neerudes, ei ole sama, mis neeru enegia, kui otsa saab, siis saabub surm. Pärilik energia vastutab laste vaimse, füüsilise ja emotsionaalse arengu eest, hälbed on seotud päriliku energiaga. Korditseps tugevdab neerusid. Neeru energia vastutab seksuaalse energia, potentsi, menstruaaltsükli, viljakuse, vedeliku transportimise, töötlemise eest.
Jalgade tursed tulenevad neerudest, keha tursed põrnast, käte tursed kopsudest.
Urineerimise häired: uriini pidamatus, surve langeb, tilk jääb otsa, peale lõpetamist tuleb veel, raskel juhul ei allu kontrollile – sobib korditseps. Uriini peetus – korditseps võib sobida, on erandeid.
Uriini pidamatuse korral treenida lihaseid – urineerimise ajal korduvalt katkestada ja edasi urineerida. Püsti seistes hingata sisse ja pingutada lihaseid kusiti, tupe piirkonnas. Soovitan chigun harjutusi neeru tugevdamiseks.
Tugevad neerud väljenduvad tugevates juustes, juukse elujõus, ei lähe nii kiirelt halliks. Neeru hädad on seotud vanadusega, vähem päriliku energiaga.
Korditseps on pikaealisuse taim.
Korditseps tugevdab Yin ja Yang, aeglase, pehme, maheda toimega, seetõttu võtta pikalt, kuu kuni aasta.
Eesnäärme hädad – sage põhjus on, et energia jääb piirkonnas kinni, põhjus pikaajaline istumine, võib olla seotud liigse seksuaalsusega, mis kurnab neeru energiat, eriti meestel, veel külm, niiskus, neeru energia võib olla nõrk. Eristada tuleb, kas on tekkinud energia vähesusest – tühi tüüp või energia seiskumisest – täis tüüp. Kui energia on eesnäärmes kinni, siis on urineerimine valulik, urineerimise häired, eesnääre suureneb, tekivad sõlmed e. energia materiliseerub. Energiat aitab liikuma saada liikumine, patsutamine, masseerimine ja siis korditsepsi.
Neerudega on seotud luude hõrenemine, lastel luu arengu häired, hammaste probleemid.
Menstruatsiooni puudus või ebaregulaarsus on seotud neerudega.
Parodontoos on igemete veritsemise haigus, võib näidata mao liigset Tuld ja kuumust, kaasneb halb hingeõhk.
Liigesed, kõõlused, sidemed, menstruatsiooni valud on seotud maksaga.
Neerud on Vee organ. Kui neeru Yang on nõrk, siis külmetavad ja valutavad põlved, alaseljas ei ole sooja, seksuaalsus langeb. Kui neeru Yin energia on nõrk, st. Vesi on nõrk, ei suuda tasakaalustada Tuld, siis on tühi Tuli, jalad kuumavad, põletavad, võib olla tugev seksuaalsus, kuid ei suuda akti lõpuni viia, n.ö. tühi kargaja.

Ganoderma seen e. punane läikvaabik.
Ganoderma on seotud kõikide organitega, HTM järgi on seotud südamega, sealt tulenevad tema näidustused.
Ganoderma on väga hea unetuse puhul, annab energiat juurde, rahustab vaimu, närvilisust, emotsionaalset ebastabiilsust. Une nägemine näitab, et midagi on korrast ära.
Süda ja neerud mõjutavad mälu, süda vastutab pikaajalise mälu, neerud lühiajalise mälu eest.
Ganoderma on hea aju tugevdamiseks , hea pingelise õppimise ajal, parandab mälu, ajutööd, aitab taastada närvisüsteemi. Ühel patsiendil (täis elujõuline mees mängis hokit) oli neuroborellioos, st puukborellioos tungis närvisüsteemi, ta ei saanud enam uisutada, vaevaliselt läks trepist üles, paranes poole aastaga tänu ganodermale, muu hulgas kadus küüneseen. Ganoderma ei võitle otseselt küüneseene vastu, ta tugevdab immuunsüsteemi, organism hakkab ise võitlema. Hiinas kasutatakse ganodermat onkoloogia puhul profülaktikaks ja raviks, ta ei võitle otseselt onkoloogia vastu, tugevdab immuunsüsteemi ja organism hakkab ise võitlema.
Ganoderma on hea kemoteraapia ajal, aitab inimesel elusamana ravist välja tulla, tugevdab immuunsüsteemi. Kemoteraapia on inimese tervisele hävitav, mõjutab halvasti maksa ja neerusid. Korditseps on ka immuunsüsteemi toetav, eriti hea neerudele, võtta ganodermat ja korditsepsi koos. Ganoderma mõjutab kaudselt maksa.
Ganoderma on toniseerija. Seene spoorid on tugevama toimega kui viljaliha.
Peapööritused on seotud neeru nõrga energiaga või maksa energiat on liiga palju.
Peavalud: otsmiku valu – seotud maoga (õhtused söömised); oimu valud – seotud sapipõie ja maksaga; kuklavalud – väline tuul; pealagi, kulmud, silmad valutavad – maks; pea sisemus valutab, tunne, et aju on liiga väike – neerud.
Igale organile vastab kindel maitse, kui maitset on vähe, organi energia jääb nõrgaks, liiga palju maitset kurnab.
Mõru maitse toniseerib südant, kohv annab Yang-i.
Madal vererõhk –süüa toitu, mis annab Yangi – vürtse, loomseid tooteid, nelki, ingveri. Chigun harjutustega saab energiat liigutada. Pehme toimega korditseps võib vererõhku natuke tõsta, meestele sobib žen-žen. Naised on Yin-d, mitte anda palju Yang energiat. Naistele sobib angelica sinensis – hiina heinputke juur – tugevdab verd, lahustab vere klompe, tõstab vererõhku, lahendab günekoloogilisi probleeme.
Silmade harjutus: sõrmeotstega iga päev koputada 5 minutit vastu elavat puud, stimuleerib energia liikumist silmades.
Kõrvenõges mõjutab maksa, sisaldab palju rauda, valku. Teel lasta tõmmata 30 sec., toiduks üle valada sooja soolveega, toitev.
Raudrohu teel lasta tõmmata 10 – 20 sec.
Kogu võilille taimest teha tee, kevadel võilille lehtedest salatit. Kevad on maksa puhastuse aeg.

P.s.
Fohow toodetest sisaldavad Korditsepsi ja Ganodermat: Fohow ehk Korditseps eliksiir, Sanbao eliksiir, tee Liuwei, kapslid Linchzhi.
Edukat tervenemist!

LISA KOMMENTAAR

Teie e-maili aadressi ei avaldata. Nõutud väljad on tähistatud *