Tere tulemast Korditsepsi veebilehele
Close
Narva mnt 10-1 Tallinn 10124
(+372) 5023304 info@korditseps.ee

Ca on bioelementide kuningas, teda on meie organismis kõige rohkem. Ca-t on 50% suhtes teistesse mineraalidesse, 99% Ca on luudes, küüntes juustes, 1% veres, teda leidub ka osaliselt pehmetes kudedes – kõhunäärmes, harknäärmes, maksas. Ca on pidevas liikumises ka luudes.
Ööpäevas kaotame 700 mgr Ca, toiduga saame ainult 500 mgr. Ööpäevas jääb pidevalt puudu 200 mgr Ca, mida peaksime saama hästi imenduvate lisanditega. Ilma Ca oleksid meie luud vedelad nagu kissell, vajuksid laiali. Ca väljub luudest kui õhurõhk langeb, st. luud muutuvad raskeks. Eakad inimesed on tundlikud meteoroloogilistele tingimustele. Mu vanaema ütles „Mu jalad valutavad, raske on käia, homme tuleb vihma.“ Tal oli õigus.
Mis roll on Ca organismis? Günekoloog ütleb, et ta on vajalik östrogeenidele. Immonoloog ütleb, et Ca võtab osa……., gestoloog ütleb, et Ca on vajalik rakkudele, neuropataloog ütleb, et Ca on vajalik närviimpulssidele. Ca on palju erinevaid funktsioone, kuid peamine, et ta võtab osa lihaste kokkutõmbumisest. Ca siseneb rakku ja lihas tõmbub kokku, Ca väljub rakust ja lihas lõdvestub.
Me koosneme lihastest – sulgeme ja avame silmi, soolestik, veresooned, süda tõmbuvad kokku. Jumal on kinkinud meile Ca, et me elaksime.
Ca puudusest organismis tekib 147 haigust sh. südame-veresoonkonna haigused, diabeet, onkoloogia, osteoporoos, jne.
Mis tekitab inimesel Ca puuduse? On subjektiivseid ja objektiivseid põhjusi.
(Vegeto-sosudestnaja) põhjus – külmad käed-jalad.
Näiteks inimene sõidab transpordis ja äkki on õhupuudus, tekivad mao spasmid, (trupbetskie boli), tunne nagu jookseksid sipelgad naha peal, tundlikkus meteoroloogilistele tingimustele.
Ca on metall (tšeletšno zemelnõi metal) muldmetall?, mis on esikohal seda sorti metallidest.
Mitte keegi meist mitte kunagi ei ole kandnud Ca-st ehteid.
Ca imendub organismi väga halvasti.
Teadmatusest ostavad inimesed apteekidest Ca, mis on tehtud mitte orgaanilistest sooladest.
Mis juhtub, kui n. Calcigran satub organismi, kus Ca sisaldus on väga madal? Calcigranis on Ca 30%, mõnes veelgi vähem. Tihti küsitakse, mul on reumatoidartriit ja pean tingimata võtma iga päev 2000 mgr Ca. Võtan iga päev 2 kapslit Calcigrani, nad sisaldavad 2000 mgr Ca, tekib üledoos.
Tegelikult on igas Calcigrani tabletis 750 mgr täiteainet ja 250 mgr metallilist Ca, mis imendub väga raskelt ja saate tabletist 10-15% e. 25 mgr Ca ja kahest tabletist 50 mgr. Kus on teie 2000 mgr? Te peaksite võtma 90 tabletti, et saada vajalik Ca kogus, kuid see on võimatu.
Noored emad ei tea, et lapsed sünnivad Ca puudujäägiga ja sellest ka laste osteoporoos.
Seega on vajalik imeduv Ca.
Mida on vaja Ca imedumiseks? Meil on vaja maohapet vajalikus koguses, sest just maos moodustuvad Ca stabiilsed ioonid, mis imenduvad hästi ja kiirelt. Vanusega moodustub maohapet üha vähem ja vähem. 60 aastaselt tekib meil vaid 25% hapet, võrreldes 20 aastasega. Ca defitsiit kasvab vanusega.
Vajalik tingimus on D3 vitamiini olemasolu. D3 vit. tekib naharakkudes päikese kiirguse toimel. Kasutades naha kreeme päikesekaitse faktoriga üle 8 väheneb D3 vit. moodustamine 95-98%. Päike ei ole tervendav, kui ei teki D3 vitamiini.
Peale selle on vaja mineraale, eriti fosforit P ja magneesiumi Mg kindlas vahekorras.
Ca:P 1:1,3; Ca:Mg 1:1,05
Kui P ja Mg on organismis rohkem, siis Ca imendumine on takistatud.
Ca imendumiseks on veel vaja 13 mikroelementi – boor, räni, germaanium, jne.
Ca on vaja lastele, noorukitele, rasedatele, eakatele, naistele üle 35.a., naistel on osteoporoosi rohkem kui meestel. Iga 3-s põeb osteoporoosi, iga 7-s südame-veresoonkonna haigusi.
Rasedale alla 19. a. on vaja Ca 1600 mgr, naisele üle 19.a. 1200 – 1300 mgr.
Kuni umbes 55. eluaastani tuleb koguda organismi Ca, et ei tekiks osteoporoosi. Vajaliku Ca koguse olemasolul tekib latentne periood, st. palju Ca juurde saame, sama palju kaotame. Hiljem hakkame Ca kaotama, sest langeb östrogeenide tase organismis ning Ca puuduse korral hakkab organism seda võtma laost st. luudest ning tekibki osteoporoos.
Kui Ca on veres alla 1%, siis endokriinsüsteemi (kilpnääre) kaasabil võetakse luudest Ca ja suunatakse verre. Kui veres on Ca liiga palju, siis on ka halb, sel juhul suunatakse ülejääk luudesse tagasi, kuid mitte sinna kust võeti, vaid suvalisse kohta.
Hästiimenduva Ca mittetarbimisel tekivad selgroos soolade ladestumine, jalataldadel väljaulatuvad valusad kühmud ja „armastatud kondid“.
Osteoporoos on tõeline probleem, mis algas 20-ndal sajandil ja läks üle 21. sajandisse.
Kahjuks toimub meil luude atrofeerumine.
Mis toimub osteoporoosi puhul? Meie luu on elav süsteem. Luud koosnevad 2 sorti vastupidise ülesannetega rakkudest. Meie luud on terved, kui luu moodustub veidi rohkem kui hävineb või on need protsessid tasakaalus.
Häda algab, kui luu hävineb rohkem kui tekib, luu muutub kergemaks, kaotab tiheduse, massi. See on üks protsess.
Teine protsess on kui Ca pestakse välja. Luu muutub kergemaks, ažuurseks ja väga hapraks st. löögi puhul luu murdub.
Osteoporoos on salakaval peiteajaga haigus. 1 tüüpi osteoporoosi saavad inimesed teada kui tekivad luumurrud kätel ja jalgadel. 2. tüüpi osteoporoos tekib üle 70.a. vanustel, kui tekivad puusaluu murrud. Puusaluu vahetusoperatsioonidel kaotab patsient palju verd ja eakad inimesed ei ela seda üle ning surevad või jäävad invaliidiks.
Hästiimenduv Ca on väga tähtis.
Luud hakkavad hõrenema alates 35-st eluaastast, naistel rohkem, meestel vähem. Õnneks protsessi saab takistada hästiimenduva Ca-ga.
Hädavajalik on liikumine ja värske õhk. Päikese käes olge vähemalt 20 minutit ilma kaitsva kreemita kella 12 -14 ja peale selle ärge jookske kohe duši alla, las olla mingi periood, et naha all jõuaks tekkida D3 vitamiin.
Väga halb kui naised kannavad raskusi.
2 tassi kohvi uhab välja Ca, peale kohvi võtke hästiimenduvat Ca.
Kui organismis ei jätku Ca siis selgroog muutub lühemaks, muutume ärrituvaks, küüned murduvad, tekivad jalgade krambid, ei suuda kedagi kuulata, segame vahele, unetus….
Alles 90-ndatel hakati panema diagnoosi osteoporoos.
Üle 50-aastastel inimestel soovitan mõõta luutihedust aasta või 2 tagant.
Firma „Fohow“ hästiimenduv Ca „Haitsao Gai“ sisaldab merevetikas ljutsao, mis omakorda sisaldab vitamiine, mikroelemente, koostiselt lähedane spiruliinale, kuid 1gr spiruliinat asendab 1 kg juurvilja. Spiruliinat kasutatakse tihti kaalu alandamiseks. Ca kapslis on ljutsao, taimne õli koos D3 vitamiiniga ja kokku kaalub 800 mgr ja sisaldab 160 mgr puhast Ca, mille imenduvus on 92%. Inimesed tunnevad end tunduvalt paremini võttes 2 nädalat suurepärast Ca, paraneb uni, luu tihedus, liigesed ei tunne meteoroloogilisi muutusi, jne.
Ca võtta tingimata peale kerget einet, sest on kindlaks tehtud, et kvaliteetne toidu valk parandab Ca imendumist 15%, mittevalguline toit 5%. Ca tuleb võtta neeru so. Vee meridiaani aktiivsuse kellaaegadel 17-19. Sel ajal liigub energia chi, mis on kõige efektiivsem Ca imendumisel, sest neerud vastutavad meie luude süsteemi eest. Ca võtta sooja veega, soovitav kibuvitsa teega, sest kibuvits sisaldab Q10, mis aitab Ca imenduda.
„Haitsao Gai“ ei mõju halvasti soolte limanahkadele.
Osteoporoosi puhul sööge õunu, vajalik on fosfor – oad, vit. E – avokaado, vit. A – porgand, need aitavad Ca imenduda.
Vähendada tuleb loomaliha, hapusid piimatooteid, pähkleid, piirata tumedate marjade söömist – so. osteoporoosi haigetele.
Soovin harmooniat ümbritseva keskkonnaga, inimestega, siis olete terved.

LISA KOMMENTAAR

Teie e-maili aadressi ei avaldata. Nõutud väljad on tähistatud *