HIINA IIDSE MEDITSIINI UUSIMAD SAAVUTUSED

Sajandivahetusel teostati Hiinas unikaalne üleriigiline projekt – esimesena maailma arengu ajaloos algas uus oluline etapp bioloogiliselt aktiivsete toidulisandite tööstuses – vedelate kontsentraatide tootmine eriliste seente rakkudest – kiiretoimeline bioimmuunenergia regulaator.
Nende tootmiseks kasutati Idamaades hästi tuntud kõrgkvaliteedilisi söödavaid raviomadustega seeni (eelkõige hiina korditseps, reiši ja šiitake). Kasutades tänapäevast tehnoloogiat (vaakumkontsentreerimine ja madalatel temperatuuridel seente rakumembraani töötlemine) saame luua ennenägematult kiiretoimelisi bioloogiliselt aktiivseid toidulisandeid.
Tuleb tunnistada fakti, et Idamaade meditsiin oma väga vanade traditsioonidega on õigem, kuna kasutatakse bioloogiliselt aktiivseid lisandeid, mis on ohutud ja reguleerivad inimese organismis kõigi organite funktsioone, nendevahelisi sidemeid, modelleerivad immuunsüsteemi olekut ja energeetikat.
Korditsepsi ja teiste ravivate Idamaa seente looduslikku jõudu suurendatakse mitmekordselt originaalse retsepti ja ainulaadse biotehnoloogia abil. Korditsepsi preparaadid – kiirelt toimivad bioimmuunsüsteemi regulaatorid – vaatamata sellele, et nad on toidulisandid, läbisid edukalt kliinilised uuringud sellistes riikides nagu Hiina, USA, Jaapan, Iisrael. Saadi suurepärased tulemused, mis kinnitasid nende raviomadusi erinevate haiguste puhul ja leidis kinnitust ka nende ohutus.
FOHOW preparaatide iseloomulik eripära.
Vaatamata sellele, et turul on saadaval erinevate firmade toodangut Hiinast, mille ravitoimeks on korditseps, on siiski suur vahe firma FOHOW ja teiste firmade toodangu vahel. FOHOW preparaatide tootmiseks on kasutusel unikaalne valem, millele on saadud patent. Neid patente kaitseb riik ja need on hoiul Hiina Toiduainete Instituudis. Firma FOHOW omab mitut patenti tehnoloogiale, mis võimaldab toodete maksimaalset kvaliteeti ja efektiivsust, nagu rakutuuma mikrolõhustamine, vaakumkontsentreerimine madalatel temperatuuridel ja loodusliku tooraine külmalt ekstraheerimine vesilahusesse eliksiiride tootmiseks. Tänu sellele tehnoloogiale saavutati 10 korda suurem efektiivsus kui analoogilistel toodetel, mis on valmistatud tavapäraste retseptide ja tehnoloogiaga.
Firma FOHOW eripära seisneb nimelt eliksiiride tootmises, mis ei sisalda piiritust ega konservante. Värskete vedelate ekstraktide tarbimine – see on Hiina traditsioonilise meditsiini eripära erinevalt läänest, kus on kasutusel tabletid ja pulbrid. Vedelad ekstraktid hakkavad imenduma juba suus, peaaegu kokkupuuteta seedetrakti fermentidega.
Korditseps on suurepärane immuunsuse tugevdaja, antibakteriaalne ja viirusevastane vahend.
——————————————————————————————————————–

Firma FOHOW tooted ei sisalda “keemiat” ega hormoone, puuduvad kõrvalnähud.
Soovitatavad pikaaegseks kasutamiseks.
Tooted on sertifitseeritud paljudes Euroopa riikides, samuti Iisrael, Venemaa, USA.
“Korporatsiooni FOHOW tooted – see on parim tänapäeva Idamaades. Seepärast soovitan ravimite asemel lubada oma organismi hellitada tänapäevase võimalusega Idamaade meditsiinist ja tunda kiiret toimet nende toodete tarbimisel.”

Meditsiinidoktor Arkadi Gamperis

HTM TAIMERAVI. Dr. Rene Bürkland

Hiina Traditsioonilises Meditsiinis (HTM) on taimeravi kõige mahukam ja võimsam ravimeetod.
Tervis on HTM järgi, kui Yin-Yang on keha sees ja väljas tasakaalus. Baasväärtus on Tuli ja Vesi, kui need on tasakaalus on meie organismis kõik tasakaalus.
Palju Tuld – palavik, kõrge vererõhk, soojus tõuseb alati alt üles.
Vähe Tuld – madal vererõhk, külmatunne, käed-jalad külmad näitab ka põrna Yangi nõrkust. Parim taim põrna Yangi tugevdamiseks on ingver, tugevdab seedimise Tuld,väike tükk toidu sisse annab väärtuse, maitse ei ole oluline.
Talvel, kui väljas külm, on liiga palju Yin energiat, soojendav Yang energia jääb kinni. Yin on Vesi, mille väljund niiskus koguneb ja kehakaal hakkab tõusma, tekivad kroonilised põletikud nt. nohu, naistel valgevoolus, kopsudesse koguneb röga. Olukorda saab muuta toitumisega.
Piimatooted, toored, mitte ainult värsked toidud annavad palju niiskust, mida peab magu ümber töötama põrna Yang energia abil. Kui sööte toorest ja külma toitu, joote külma jooki, siis tekib väsimus, energiat ei ole.
Tervis on Yin-Yang tasakaal, haigus tekib, kui üht on palju, teist vähe.
Teine tervise definitsioon on chi e. energia vaba takistusteta liikumine mööda energia kanaleid e. meridiaane. Tervise üks eeldusi on chi takistusteta voolamine. Chi võib kinni jääda nt.istumisega, väljaravimata haiguste tõttu.
Loe edasi »

Tervis ja tasakaal iidse Hiina meditsiini abil

Miks valida Traditsiooniline Hiina Meditsiin (THM)?

  1. Erinevalt Lääne meditsiinist räägib Hiina meditsiin TERVISEST – mitte haigusest. Hiinas algas ravimine juba inimese TUNDEST (et “midagi on viltu”) – mis on haiguse yin-vorm, mida kerge ravida ja ennetada. Tähtis on tasakaal ja selle kaudu saavutatav tugev immuunsüsteem.
  2. Hiina meditsiin ei ravi haigust, vaid INIMEST. Inimene kui holistiline tervik, mitte omavahel kokkuliidetud organite, kudede ja rakkude jada.
  3. THMi õpetus annab lääne inimesele võimaluse vaadata teisiti oma tervisega seotud probleemidele ja võimalustele haiguste vältimiseks ning raviks.
  4. Ühte organit võib ravida, mõjutades hoopiski teist organit, mis seda Hiina Viie Elemendi Mandalas “toidab” (Puu Tuld, Tulest jääv tuhk katab maad, Maapõues tekib metall, mineraalid, jne).
  5. Kui haigusel on lastud areneda staadiumini, kus on vaja „kiirabi” (nagu see Lääne kultuuris nö reegliks), päästavad elu veel vaid kirurgia ja võimsad sünteetilised monofunktsionaalsed ravimid (mille igakordseks „hinnaks” kahjulikud kõrvalmõjud).
  6. Eelhaiguse ja krooniliste haiguste nö mittekriitilises staadiumis, samuti profülaktikas on tõhus just terviklik, kahjulike kõrvalmõjudeta loodusravi.

Igal inimesel on õigus teada, kuidas püsida terve, elada kaua ja täisväärtuslikku elu. Kutsume omandama teadmisi, kuidas aidata inimest, kes tahab end ka ise aidata.

Kui pakub huvi, siis palun võta meiega ühendust või külasta meie tasuta loenguid.

VÄIKE KONSPEKT HIINA MEDITSIINI ESITLUSEST

Erinevalt Lääne meditsiinist räägib Hiina meditsiin tervisest – mitte haigusest. Hiinas algas ravimine juba inimese TUNDEST (et “midagi on viltu”) – mis on haiguse yin-vorm, mida kerge ravida ja ennetada. Tähtis on tasakaal ja selle kaudu saavutatav tugev immuunsüsteem. Kusjuures inimese tervist mõjutavad nii välised (nt ilm, aastaaeg jms keskkonnamõjud) kui ka seesmised tegurid – mille iseloomustamiseks kasutatakse samu sõnu (“külm”, “niiske” jms).

Arst külastas oma hoolealuseid neli korda aastas tasu eest – vajadus rohkemate kohtumiste järele toimus aga tasuta. Kui arst ei suutnud peret tervena hoida, pidi ta mõnigi kord hoopis peale maksma.

Hiina meditsiin diagnoosib seisundit põhiliselt pulsi (kolm sõrme kummalegi käele – iga sõrme alla vastavad siseelundid) ja keele põhjal, eristades funktsioone, mitte organeid (nagu Läänes). Nt koosneb süda vähemalt kahest täiesti erinevast funktsioonist. Samuti jaotatakse organid paarikaupa yin- ja yang-organiteks (nt süda – peensool; kopsud – jämesool jms), ühendatuna läbi vastavate meridiaanide. Ravi koosneb peamiselt toidusoovitustest (mida võtta, mida vältida) ja ravimteedest, võib panna ka nõelu. Eesmärk on viia nõrgestunud organ tasakaalu.
Arsti juurde võib Hiinas minna ka siis, kui kõik on korras, st pole veel haiguse füüsises avaldunud, yang-vormi. Sama haigust võib erinevatel inimestel ravida täiesti erineval viisil. Või siis võib juhtuda, et ravitakse eri inimeste eri haigusi kokkulangeval moel – nii tundlik ja individuaalne on hiina lähenemine. Ühte organit võib ravida, mõjutades hoopiski teist organit, mis seda Hiina Viie Elemendi Mandalas “toidab” (Puu Tuld, Tulest jääv tuhk katab maad, Maapõues tekib metall, mineraalid, jne).

PH-toit püüab igal juhul vältida lima teket organismis. Hiina meditsiinis aga on probleem lima ÕIGES KOGUSES – seda ei tohi olla ei liiga palju ega ka liiga vähe. Sest lima (yin) kaitseb meid hapude, teravate jms toitude ja nende seedimise vahesaaduste eest. See on ka jahutusvedelik, mis kaitseb organismi “ülekuumenemise” eest. Tähtis on “soojade” ja “külmade toitude ja Viie Maitse tasakaal, arvestada tuleb aastaaegade ning toidu yin-yang tasakaaluga.
TOIDUD JAGUNEVAD
Loe edasi »

VIIS ÜRGSET ENERGIAT

“Viis Ürgset Energiat – Puu –Tuli – Maa – Metall – Vesi hõlmavad loodusilmingute lõpmatut arvu. See paradigma kehtib võrdselt ka inimeste puhul.” Kollase Keisri Sisemeditsiini Klassika (2. saj. e.m.a)
Viis Ürgset Energiat (wu sing) esindavad yin’i ja yang’i konkreetseid toiminguid, mis avalduvad maapealset elu reguleerivates looduse tsüklilistes muutustes.
Viis Ürgset Energiat määratlevad aastaaegade vaheldumisega kaasnevate korduvate looduslike tsüklite erinevad transformatsioonistaadiumid, nagu kasvamine ja lagunemine, kliimatingimuste muutumine, helid, maitsed, tunded ja inimfüsioloogia. Iga energia seostub loodusliku elemendiga, mis on temaga funktsioneerimiselt ja iseloomult kõige sarnasem – seetõttu on energiatel ka looduslike elementide nimed.
LOOV TSÜKKEL
Vesi tekitab Puu, hoolitsedes selle kasvu eest
Puu tekitab Tule, varustades seda kütusega
Tuli tekitab Maa, väetades seda tuhaga
Maa annab eraldamise käigus järele Metallile
Metall muutub sulatades vedelaks nagu Vesi
“Loov” tsükkel on osa generatsioonist, nagu seda on suhe ema ja lapse vahel.
KONTROLLIV TSÜKKEL
Metalli ja Puu kokkupuutel Puu langetatakse
Vee ja Tule kokkupuutel Tuli kustutatakse
Puu ja Maa kokkupuutel tungib Puu Maasse
Maa ja Vee kokkupuutel Vesi peatatakse
Tule ja Metalli kokkupuutel Metall sulatatakse
Vastasjõuks on “kontrolli” tsükkel, orjastamise suhe, mis lahingus sarnaneb suhtega võitja ja võidetu vahel.
Loe edasi »