Dr. RENE BÜRKLAND Korditseps, Ganoderma (Linchzi)

Iga taim on kas Yin või Yang, igal taimel on toimed ja kõrvaltoimed, ka ravimtaimedel.
Korditseps mõjutab otseselt neeru ja kopse, alumist ja ülemist organit.
Kehal eristame kolme tasandit-
1) alumine tasand-nabast allapoole jääv
2) keskmine tasand- naba ja diafragma vahele jääv
3) ülemine tasand- diafragmast ülessepoole jääv
Korditseps mõjutab otseselt neerusid, mis asuvad alumisel tasandil ning harmoniseerib kopsude tööd, mis asuvad ülemisel tasandil. On oluline, et alumise ja ülemise tasandi vahel liiguks energia vabalt.
Jälgides oma hingamist, tuleks tähelepanu pöörata sellele, et sissehingamisel kõht paisuks, sellega stimuleeritakse ühtlasi neerude talitlust.
Nagu eelpool öeldud, tugevdab korditseps otseselt neerude tööd.
Loe edasi »

*Linchzhi FOHOW kapslid*

liuwei
*Linchzhi *kapslite peamisteks koostisosadeks on Linchzhi askospooride pulber ja hiina Korditsepsi e. hiina kedristõlviku (Cordyceps sinensis) mütseeliumi pulber. Nanotehnoloogia abil on lähtekomponenentide rakumembraanid lõhustatud, mis on oluliselt tõstnud toote efektiivsust.
Kapslite põhikomponendid: 50% Hiina vaabiku – Linchzhi mütseeli pulbrit , 30% Korditsepsi mütseeliumi pulbrit, 20% Linchzhi askospooride pulbrit.

*1. Linchzhi* on hiina traditsioonilise farmakoloogia auväärne esindaja, mis rahvasuus kannab nime „Linchzhi rohi“ või „surematute pühakute rohi“. Kasvab metsikus looduses ning kogub endasse Taeva ja Maa salapärast väge. Ammustest aegadest peale on Linchzhid kasutatud tervendajana saja sündroomi ja saja haiguse puhul, sellepärast nimetataksegi teda „surematute pühakute rohuks“. Tihtipeale äratati Linchzhi abil sõna otseses mõttes surnud ellu.
Loe edasi »

*Eliksiir „FOHOW- KORDITSEPS“*

liuwei
*Peroraalne* (suukaudune) *eliksiir FOHOW – KORDITSEPS *on välja töötatud Hiina Traditsioonilise Meditsiini ja Farmaatsia Teadusliku Uurimise Instituudi rektori, „kaasaja imperaatorite arsti“, professor Tan Yuchzhi juhendamisel. Toote väljatöötamisel on lähtutud imperaatorliku perekonna traditsioonilisest retseptist, rakendatud on kaasaegseid
molekulaartehnoloogiaid, sh krüoekstraheerimist ja rakumembraani subnanomeetrilist lõhustamist.
Eliksiiri peamised koostisosad:
1. *Linchzhi,* e. „surematute pühakute rohi“. Ammustest aegadest peale on Linchzid kasutatud tervendajana saja haiguse ja saja sündroomi korral. Tihtipeale äratati tema abil sõna otseses mõttes inimesi surnust ellu. Linchzhi tõstab organismi immuunsust ja tugevdab tervist. Temast on abi mitmete selliste haiguste korral, mis raskesti alluvad muudele ravimeetoditele. Kuni tänase päevani on Linchzhi ainuke THM (Traditsioonilise Hiina Meditsiini) käsutuses olev naturaalne preparaat, mis on võimeline sisenema inimorganismi kõigisse viide peameridiaani (Süda, Maks, Kopsud, Põrn, Magu).
Viimastel aastatel on tunduvalt sagenenud vähki haigestumine. Samas kasutatakse vähi ravimisel peamiselt selliseid meetodeid ja preparaate, mis on suunatud vähirakkude jagunemise ja kasvu pidurdamisele. Paraku ilmnevad selliste vahendte ja meetodite kasutamisel mitmed kahjulikud kõrvalnähud. Linchzhi aitab ära hoida kõrvalnähtusid ning suurendab samal ajal ravi efektiivsust. On kindlaks tehtud, et Linchzhi sisaldab märkimisväärses koguses Linchzhi hapet ja orgaanilist germaaniumi, mis on võimelised hävitama vähirakke. Linchzhi suudab peatada vähirakkude metastaaside levikut, pärsib valuaistinguid, pikendab eluiga. Tänapäeval loetakse Linchzhid üheks efektiivseimaks naturaalseks vähivastaseks ravimiks.
Jaapani [Dun Jan]-i TU Instituudi meditsiiniekspert hr. [Hen ZinYan] (hiina) annab Linchzhi kohta järgmise iseloomustuse: „Linchzhi on efektiivne vahend võitluses vähihaigustega, tal on nii profülaktiline, tervendav kui ka organismi taastav toime“.
[Zhunmini] peahaigla juures asuva Tai vähihaiguste ravikeskuse spetsialist hr. [Chen Guan Jao] ütleb oma uurimistöös Linchzhi efektiivsusest vähihaiguste puhul järgmist:
*A.* Linchzhi (Ganoderma Lucidum) mütseeli ekstrakt omab väikeste rottide lihas-ja närvikiudude pahaloomulise kasvaja suhtes selgelt väljendunud vähirakke hävitavat toimet, samuti on tal selgelt väljendunud pidurdav toime pahaloomulise kasvaja rakkude metastaasikolde suhtes.
*B. *Vähivastaste uuringute käigus selgus, et Linchzi suurendab organismi vastupanuvõimet, pikendab katsealuste loomade eluiga ja vähendab loomade surevuse näitajaid.
Vähiohvrite Memoriaalkeskus (New York, USA) ja Cornelli meditsiinikeskus tegid 1996. aastal toimunud rahvusvahelisel konverentsil, kus arutati Linchzhi kasutamist, järgmise avalduse: „Viimasel ajal oleme me Ameerikas sageli kasutanud Linchzid vähi ja AIDS-i juhtudel, see küsimus nõuab erilist tähelepanu ja edasist uurimist“.
Kogumikus „Linchzhi – kaasaegsed uurimused“ juhitakse tähelepanu järgmistele asjaoludele: Linchzhist saadakse kompleksaineid, mille koosseisu kuulub 4 liiki monosuhkruid ja 18 liiki aminohappeid, mis on võimelised pärssima sarkoomi S180 rakkude kasvu kuni 87,6%, kusjuures kolmandik vähirakkudest hävivad täielikult.

2. *Hiina Korditseps.*
Kõrvuti ženšeni ja pantidega kuulub korditseps hiina traditsioonilise meditsiini (HTM) „pärlite kolmikusse“.
Eriti väärtuslikuks peetakse hiina korditsepsi, mille levialad paiknevad HRV lääneosas, Tiibeti kõrgmäestikus ja [Zinhai]-Tiibeti platool. Korditsepsi ümbritsevad müüdid ja salapära, Ta on tõeline HTM ja farmakoloogia pärl. Korditseps on ühtaegu nii taim kui loom. Traditsiooniliselt nimetatakse teda putuk-taimeks. Hiina korditsepsi elutsükkel kulgeb nii maa peal kui maa all, nii suvel kui talvel, mitu hooaega järjest.
HRV-s kasvavate maarohtude ja ravimtaimede ravimiteaduslikus kogumikus on öeldud: „Korditseps siseneb kahte meridiaani – kopsude meridiaani ja neerude meridiaani. Tervendab sadu puudulikkusi“. Ammustest aegadest on korditsepsi kasutatud köha ja astma, neerupuudulikkuse ja organismi üldise jõuetuse puhul. Eriti häid tulemusi on saavutatud bronhiidi, kroonilise kestva köha, organismi üldise nõrkuse, haigustele vastuvõtlikkuse, meeste impotentsuse, prospermia jm. tervendamisel.
Vanad hiina klassikalise meditsiini allikad sisaldavad palju andmeid korditsepsi kohta. Loe edasi »