Elamise tarkusest

Tõnu Otsa elamise tarkus
„Minevikuga tuleb leppida, olevikuga tuleb harjuda ja tulevikku tuleb kujundada. Minevikku ei saa muuta, selles elamine või mingi mineviku süütunde endas kandmine on mõttetu. Oleviku ja oludega tuleb harjuda, sellega kohanduda. Kui sinus on veel tuleviku kujundamise jõudu, siis tasub seda kujundada. See on minu elamise tarkus.“ („Elukiri“)

Miks on inimesed muutunud kurjaks?
„Inimene pole midagi muud kui üks väga keerukas keemiamasin ja elektrijõujaam ning kõik meie emotsioonid, käitumine on keemiliste reaktsioonide tulem. Ühest küljest mõjutab psüühikat keemiast tulvil toit, mistõttu oleme rohkem avatud kurjusele kui headusele.
Teiseks on ju turumajanduse reeglid kõik kurjuse reeglid: ära halasta, mine üle laipade, ära tee head, tasuta lõunaid pole olemas.
Kolmandaks elukogemus: meie aju jaoks on kogemus igasugune pilt, mida me näeme. Kui näeme tänavakaklust, on see meie aju jaoks kogemus. Kui me ei vaata aknast välja, vaid telekat, kus kaklus on juba tunduvalt julmem, on see aju jaoks täpselt samasugune eeskuju. Veel hullem on virtuaalne kaklus. Minu tudengite uuring näitas: selleks, et mängida populaarne laste arvutimäng võiduka lõpuni, peab tapma 200 korda. See laps, kes istub kukupaina toas, ei ole tänaval, aga me ei tea tegelikult, kus ta on, sest ta parajasti ehk tapab kedagi. Aju jaoks on ta juba mõrtsukas.“ („Põhjarannik“)

Dr Noormanni suhtetarkus
«Naine peab olema ilus ja salapärane: ilu alla sai väidetud tarkus, mis teeb ilusaks, mitte loomupärane ilu. Inetuid naisi pole olemas, on ainult rumalad naised,» räägib Ots. «Ja salapära – iga naine teab, et mida salapärasem ta on, seda põnevam ta on. Lisaks märksõnad «naine peab end provotseerima vallutama kui Kilimandžaaro» ning «olema raskesti vallutatav, kuid – mitte täiesti vallutamatu, nagu Kilimandžaarogi». („Õhtuleht“)

Kontrollist loobudes saate olukorra üle täieliku kontrolli.
Tervita raha armastuse ja tähelepanuga, hüvasti jäta muretult.
Vastastikuse armastuse saavutamiseks peab loobuma omamisõigusest.
Õnne eest ei ole vaja võidelda – võib lihtsalt valida enda südamelähedase variandi.
Sinu valik realiseerub alati. Mille valid, selle ka saad.
— Transurfing

Igasugune haigus on normaalne reaktsioon ebanormaalsele olukorrale. Tunded ja mõtted mõjutavad meie tervist ja enesetunnet – keha ei valeta kunagi. Haiguse puhul ei ole abi sümptomite kõrvaldamisest, vaja on tegeleda olukorraga, mis neid sümptomeid põhjustab.

Leave a Reply